Факультет

Кафедра

Мамаңдықтар

Келісім-шарттар

Қай мерзім

Мәдениет және өнер факультеті
Дир.М.М.Нагимова

Вокал және аспаптық өнер
Мең.О.А.Бабенко

5В040300Вокалдық өнер
«Өнер» бағытында
дайындау

Музыкальный колледж им Курмангазы, Педагогический колледж им Ж.Досмухамедова, Н. Тілендиев атындағы Кіші Өнер Академиясы
Областная Филармония им. Г. Курманалина, «Облыстық халық шығармашылық орталығы» МҚКМ

10.02.09-10.02.14
08.09.09-08.09.12
19.01.09-19.01.14
18.03.09-18.03.14

5В040200Аспаптық орындау
«Өнер» бағытында дайындау

Музыкальный колледж им Курмангазы, Педагогический колледж им Ж.Досмухамедова
Н. Тілендиев атындағы Кіші Өнер Академиясы, «Облыстық халық шығармашылық орталығы» МҚКМ

10.02.09-10.02.14
08.09.09-08.09.12
24.01.11-07.05.11
19.01.09-19.01.14
18.03.09-18.03.14

5В040400 Дәстүрлі музыкалық өнер
«Өнер» бағытында дайындау

Музыкальный колледж им Курмангазы, Педагогический колледж им Ж.Досмухамедова
Н. Тілендиев атындағы Кіші Өнер Академиясы, «Облыстық халық шығармашылық орталығы» МҚКМ

19.01.09-19.01.14
18.03.09-18.03.14

Театрр хореографиялық өнер және кітапханатану
Мең.Қ.Д.Айтқалиева

 

 

 

5В040600Режиссура
«Өнер» бағытында дайындау

ГККП «Дом культуры молодёжи», ГППК «Областной центр народного
творчества», ГККП «Драматический театр им
А Островского», ГККП «Культпросветобъединение»
Н. Тілендиев атындағы Кіші Өнер Академиясы
Облыстық қазақ драма театры

19.01.09-19.01.14
14.02.11-14.02.14
18.03.09-18.03.14
17.03.09-17.03.14

5В040900Хореография
«Өнер» бағытында дайындау

Музыкальный колледж им Курмангазы, Педагогический колледж им Ж.Досмухамедова
Н. Тілендиев атындағы Кіші Өнер Академиясы, «Облыстық халық шығармашылық орталығы» МҚКМ

31.01.11-14.05.11
19.01.09-19.01.14
18.03.09-18.03.14

5В091000 Кітапхана ісі
«Қызмет көрсету» бағытында дайындау

 

Х.Есенжанов атындағы облыстық балалар мен жасөспірімдер кітапханасы
Областная научная
универсальная библиотека им.
Ж. Молдагалиева, Областное управление архивами

03.12.09-03.12.14
24.01.11-05.03.11

5В090600 Мәдени-тынығу жұмысы
«Қызмет көрсету» бағытында дайындау

ГККП «Дом культуры молодёжи», ГППК «Областной центр народного
творчества», ГККП «Культпросветобъединение», ГККП «Драматический театр им А Островского»
Облыстық қазақ драма театры

24.01.11-05.03.11
14.02.11-14.02.14
18.03.09-18.03.14
17.03.09-17.03.14

 

Музыкалық білім беру
Мең. Дир.М.М.Нагимова

5В010600 Музыкалық білім
«Білім» бағытында дайындау

Қала мектептері ,ШГЭН, Музыкальный колледж им Курмангазы, Н. Тілендиев атындағы Кіші Өнер Академиясы, Областная Филармония им. Г. Курманалина

19.01.09-19.01.14

Көркем-қолданбалы өнер және кәсіби білім беру
Мең.И.У.Утегенов

 

 

 

 

 

 

5В010700Бейнелеу өнері және сызу
«Білім» бағытында дайындау

Қала мектептері ,Детская городская школа искусств №1, Педагогический колледж им Ж.Досмухамедова, Музыкальный колледж им Курмангазы, «Облыстық халық шығармашылық орталығы» МҚКМ

17.01.11-12.03.13
18.03.09-18.03.14

5В012000 Кәсіби білім
«Білім» бағытында дайындау

Қала мектептері, БҚО білім беру саласын ақпараттандыру оқу-әдістемелік орталығы

31.01.11-26.03.11
11.03.09-11.03.14

5В042100Дизайн
«Өнер» бағытында дайындау

Women Art Дизайн, ТОО Технопарк «Алгоритм», «Али» фирмасы, ТОО «Полиграфсервис», ТОО «Риа Мир»

13.03.09-13.03.14
28.05.09-28.05.14

5В041700 Сәндік өнері
«Өнер» бағытында дайындау

Women Art Дизайн, ГППК «Областной центр народного
творчества», ГККП «Дом культуры молодёжи»
«Али» фирмасы
БҚО Мәдениет басқармасының М.Мәметова атындағы мемориалдық мұражайы ММ, «Батыс Қазақстан облыстық тарихи-өлкетану музейі»

13.03.09-13.03.14
28.05.09-28.05.14
22.07.11-22.07.16
18.03.09-18.03.14
27.05.09-27.05.14

Экономика және басқару факультеті
Дир. Г.И.Нестеренко

Экономика теория және бизнес
Мең. Л.И.Мергалиева

5В051000 Мемлекеттік және жергілікті басқару
«Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» бағытында дайындау

БҚО ішкі саясаты, Антимонопольный комитет, Отдел экономики и бюджетного планирования г. Уральска, Управление статистики ЗКО, БҚО кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы, Нурбанк

20.01.09-20.01.14
18.01.12-18.01.14

Есеп және қаржы
Мең. Б.Г.Искакова

 

 

5В050800 Есеп және аудит
«Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» бағытында дайындау

«Шағын бизнес орталығы», Пенсионный фонд «Атамекен», Управление статистики ЗКО, Отдел экономики и бюджетного планирования г. Уральска, АҚ «Банк Центр Кредит», «Жинақ банкі» АҚ ЕБ, Нурбанк

20.01.09-20.01.14
18.11.08-18.11.13
28.12.11-28.12.14
28.12.11-28.12.12
18.01.12-18.01.14

5В050900 Қаржы
«Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» бағытында дайындау

Банк «ЦентрКредит», «АТФ Банк», «БТА Банк», Пенсионный фонд «Атамекен», Управление статистики ЗКО, Налоговый комитет по ЗКО, АҚ «Банк Центр Кредит», «Жинақ банкі» АҚ ЕБ, Нурбанк, Шыңғырлау ауданы бойынша салық басқармасы

 

25.10.10-25.10.15
18.11.08-18.11.13
28.12.11-28.12.14
18.01.12-18.01.14

Менеджмент және басқару
Мең. М.А.Мансурова

5В050600 Экономика
«Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» бағытында дайындау

БҚО кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы, ТОО «Уральская торгово-промышленная компания», Налоговый комитет по ЗКО, АҚ «Банк Центр Кредит», «Жинақ банкі» АҚ ЕБ, Нурбанк, Шыңғырлау ауданы бойынша салық басқармасы

20.01.09-20.01.14
28.12.11-28.12.14
28.12.11-28.12.12 18.01.12-18.01.14

5В051100 Маркетинг
«Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» бағытында дайындау

«Шағын бизнес орталығы», БҚО кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы, ТОО «РТП Алгоритм», ТОО «Уральская птицефабрика», ТОО «Уральская торгово-промышленная компания», ТОО ТД «Кама Казахстан», АҚ «Батыс Қазақстан құрылыс материалдары корпорациясы»

20.01.09-20.01.14
26.03.09-26.03.14
07.01.09-07.01.12
16.02.10-16.02.14
18.05.11-18.05.14
28.12.11-28.12.14

5В050700 Менеджмент
«Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» бағытында дайындау

АО «Цеснабанк», АО «АТФ Банк» «Шағын бизнес орталығы», БҚО кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы, АО «Евразийский банк», «Жинақ банкі» АҚ ЕБ, «People of service», «БТА Банк», ТОО «Уральская птицефабрика», АҚ «Банк Центр Кредит», ТОО «РТП Алгоритм», ТОО «Уральская торгово-промышленная компания», ТОО ТД «Кама Казахстан», АҚ «Батыс Қазақстан құрылыс материалдары корпорациясы», Шыңғырлау ауданы бойынша салық басқармасы

20.01.09-20.01.14
28.03.11-28.03.16
28.12.11-28.12.12
24.01.11-24.01.16
25.10.10-25.10.15
16.02.10-16.02.14
28.12.11-28.12.14
07.01.09-07.01.12
18.05.11-18.05.14

5В090200 Туризм
«Қызмет көрсету» бағытында дайындау

ТОО «Ветер странствии», «Фантазии трэвэл» Туристік агенттігі, «Круиз» туристік агенттігі, ТОО «Park Hotel», «West-Travel» туристік агенттігі, «АЗИЯ TRAVEL» туристік фирмасы, «Онур Трэвэл» туристік фирмасы, «Tropicana Tour» туристік фирмасы, «Панорама» туристік фирмасы, ИП «Мир путешествий», Туристическая фирма ″Аска тур″

26.10.10-26.10.13
30.09.10-30.09.15
09.01.12-09.01.13
26.03.09-26.03.14
17.03.09-17.03.14
17.03.09-17.03.14
25.03.09-25.03.14
20.05.09-20.05.14
20.01.09-20.01.14
19.02.09-19.02.12
29.09.10-29.09.15

5В070300 Ақпараттық жүйелер
«Техникалық ғылымдар және технологиялар» бағытында дайындау

Областной департамент занятости и соц. Программ,
КПО б.В , «Айдана» ЖШС, «Сервер плюс» ЖШС, «Средний Урал» ЖШС, «Потенциал» ЖШС, «Агран» ЖШС, ТОО «РТП Алгоритм», Бөрлі аудандық телекоммуникация торабы, Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия Ұлттық университеті, БҚО білім беру саласын ақпараттандыру оқу-әдістемелік орталығы

үздіксіз
22.06.09-22.06.14
18.03.09-18.03.14
12.03.09-12.03.14
22.05.09-22.05.14
15.06.09-15.06.14
07.01.09-07.01.12
23.03.09-23.03.14
01.09.10-шектеусіз, 11.03.09-11.03.14

Педагогика факультеті
Дек. А.С.Кыдыршаев

Педагогика және психология
Мең. Н.А.Адельбаева

5В010300 Педагогика және психология
«Білім» бағытында дайындау

Қала мектептері ,, КТЛ, Областная санаторная школа им М Утемисова, Педагогический колледж им Ж.Досмухамедова, Уральский гуманитарно-технический колледж, ПЛ №2, ПЛ №5, Колледж экономики и информационных технологий, «Жас Ұрпақ» ГККП, Обл спец шк комплекс-интернат для детей с нар слуха и речи, Психолого-медико-педагогическая консультация

12.02.09-12.02.14
08.09.09-08.09.12
12.02.09-12.02.14
18.01.11-18.01.15
6.01.07 бессрочное

5В010200 Бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі
«Білім» бағытында дайындау

Қала мектептері ,, ШГЭН, КТЛ, Областная санаторная школа им М Утемисова, Педагогический колледж им Ж.Досмухамедова,

12.02.09-12.02.14
08.09.09-08.09.12
12.02.09-12.02.14
18.01.11-18.01.15

Дене тәрбиесінің теориясы мен әдістемесі
Мең. Р.Н.Испулова

5В010800 Дене шынықтыру және спорт
«Білім» бағытында дайындау

Қала мектептері, ШГЭН, КТЛ, Областная санаторная школа им М Утемисова, Педагогический колледж им Ж.Досмухамедова

12.02.09-12.02.14
08.09.09-08.09.12

5В010400 Бастапқы әскери дайындық
«Білім» бағытында дайындау

Қала мектептері ,  базовый ПЛ -№5, ПЛ №2

31.01.11-05.03.13

 

Дене тәрбиесі
М.Х.Темиргалиева

 

Қала мектептері

---------------------

Жалпы педагогика және информатика
Мең.Г.А.Ергалиева

 

Қала мектептері

--------------------

Жаратылыстану-математикалық факультеті
Дек. А.Б.Медешова

Физика, математика және информатика
Мең. А.А.Кульжумиева

 

 

 

 

 

 

5В011000 Физика
«Білім» бағытында дайындау

Қала мектептері ,, ШГЭН, КТЛ, Областная санаторная школа им М Утемисова, Педагогический колледж им Ж.Досмухамедова, Уральский гуманитарно-технический колледж, ПЛ №2, ПЛ №5, Колледж экономики и информационных технологий

12.02.09-12.02.14
08.09.09-08.09.12
12.02.09-12.02.14
18.01.11-18.01.15

5В010900 Математика
«Білім» бағытында дайындау

Қала мектептері ,, ШГЭН, КТЛ, Областная санаторная школа им М Утемисова, Педагогический колледж им Ж.Досмухамедова, Уральский гуманитарно-технический колледж, ПЛ №2, ПЛ №5, Колледж экономики и информационных технологий

12.02.09-12.02.14
08.09.09-08.09.12
12.02.09-12.02.14
18.01.11-18.01.15

5В011100 Информатика
«Білім» бағытында дайындау

Қала мектептері ,, ШГЭН, КТЛ, Областная санаторная школа им М Утемисова, Педагогический колледж им Ж.Досмухамедова, Уральский гуманитарно-технический колледж, ПЛ №2, ПЛ №5, Колледж экономики и информационных технологий, Уральский гуманитарно-технический колледж, К.Думбаев ат.Атырау гум.колледж

12.02.09-12.02.14
08.09.09-08.09.12
12.02.09-12.02.14
18.01.11-18.01.15
03.11.09-03.11.12
5.06.09-5.06.2014

5В060200 Информатика
«Жаратылыстану ғылымдары» бағытында дайындау

ТОО Технопарк «Алгоритм», Центр информатизации
среднего образования ЗКО,  Управление статистики ЗКО,

07.01.09-07.01.12

Биология және экология
Мең.С.Кажиахметов

5В011300 Биология
«Білім» бағытында дайындау

Қала мектептері ,, ШГЭН, КТЛ, Областная санаторная школа им М Утемисова, Педагогический колледж им Ж.Досмухамедова

12.02.09-12.02.14

5В060800Экология
«Жаратылыстану ғылымдары» бағытында дайындау

ЗКО центр детско-юношеского
туризма и экологии, ЗКО филиал Жайык-Каспийского
департамента экологии, КПО б.в. Орал орман және жануарлар әлемін қорғау МБ БҚО балалар және жасөспірім туризмі және экология орталығы

Үздіксіз
09.02.09-09.02.12
10.03.09-10.03.14

Химия
Мең.Д.К.Мендалиева

5В011200 Химия
«Білім» бағытында дайындау

Қала мектептері ,, ШГЭН, КТЛ,  КПО б.в.

12.02.09-12.02.14
үздіксіз

5В060600 Химия
«Жаратылыстану ғылымдары» бағытында дайындау

Уральский колледж газа, нефти и отраслевых технологий,КПО б.в

15.01.10-15.01.13
үздіксіз

5В072000 Бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы
«Техникалық ғылымдар және технологиялар» бағытында дайындау

Уральский колледж газа, нефти и отраслевых технологий, КПО б.в

15.01.10-15.01.13
үздіксіз

5В072100 Органикалық заттардың химиялық технологиясы
«Техникалық ғылымдар және технологиялар» бағытында дайындау

Уральский колледж газа, нефти и отраслевых технологий, КПО б.в

15.01.10-15.01.13
үздіксіз

5В060900 География
«Жаратылыстану ғылымдары» бағытында дайындау

Орал орман және жануарлар әлемін қорғау МБ

-----------------

География
Мең.В.И.Амельченко

5В011600 География
«Білім» бағытында дайындау

Қала мектептері ,, ШГЭН, КТЛ, Областная санаторная школа им М Утемисова, Педагогический колледж им Ж.Досмухамедова, Уральский гуманитарно-технический колледж, К.Думбаев ат.Атырау гум.колледж

12.02.09-12.02.14
08.09.09-08.09.12
12.02.09-12.02.14
18.01.11-18.01.15

 

 

Тарих және құқық факультеті
Дек. С.М.Гиззатов

ҚР Тарихы
Мең.Б.Н.Бақтыгулова

5В011400 Тарих
«Білім» бағытында дайындау

Областное управление архивами, Областная научная универсальная библиотека имЖ.Молдагалиева, Библиотека ЗКГУ, Западно Казахстанский
областной историко-краеведческий
музей,  Қала мектептері, ГККП «ЗКО центр истории и археологии»,

17.01.11-26.02.14
01.06.11-01.06.14
27.05.09-27.05.14

5В020300 Тарих
«Гуманитарлық ғылымдар» бағытында дайындау

Областное управление архивами, Областная научная универсальная библиотека имЖ.Молдагалиева, Библиотека ЗКГУ, Западно Казахстанский
областной историко-краеведческий
музей, ГККП «ЗКО центр истории и археологии»

01.06.11-01.06.14

Дүние жүзілік тарих және әлуметтік-саяси пәндер
Мең.К.Н.Мадеевна

 

 

 

5В020200 Халықаралық қатынастар
«Гуманитарлық ғылымдар» бағытында дайындау

Орал қаласының жұмыспен қамту бөлімі, БҚО кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы, БҚО ішкі істер департаменті ,Орал қаласының № 2 қалалық соты Орал қаласы әкімінің аппараты РУ-170/1 Управления Комитета УИС МЮ РК по ЗКО

04.02.09-04.02.14
20.01.09-20.01.14
09.02.09-09.02.14
12.02.09-12.02.12
09.02.2009-09.02.2014

5В050100 Аймақтатану
«Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» бағытында дайындау

Орал қаласының № 2 қалалық соты, БҚО Ішкі істер департаментінің миграциялық полиция басқармасы Орал қаласы әкімінің аппараты

09.02.09-09.02.14
12.02.09-12.02.12
09.02.09-09.02.14

5В050100 Әлеуметтану
«Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» бағытында дайындау

Орал қаласының № 2 қалалық соты, БҚО Ішкі істер департаментінің миграциялық полиция басқармасы Орал қаласы әкімінің аппараты

09.02.09-09.02.14
12.02.09-12.02.12
09.02.09-09.02.14

Құқықтық пәндер
Мең. Л.С.Сериковна

5В030100 Құқықтану
«Құқық» бағытында дайындау

БҚО Ішкі істер департаментінің миграциялық полиция басқармасы,  БҚО ішкі істер департаменті, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі көші-қон комитетінің БҚО бойынша департаменті, БҚО адвокаттар алқасы Уральска, , Городской суд № 2, Управление Миграционной
Полиции ДВД ЗКО, Управление промышленности
и предпринимательства ЗКО

09.02.09-09.02.14
12.02.09-12.02.12
11.03.09-11.03.14
29.12.11-29.12.14

5В011500 Құқық және экономика негіздері
«Білім» бағытында дайындау

Қала мектептері, Казахско-турецкий лицей, Педагогический колледж им Ж.Досмухамедова, Колледж экономики и информационных технологий

24.01.11-19.03.11
5.06.09-5.06.2014

Философия және құқық негіздері
Мең. Г.Б. Мулдашева

 

Прокуратура ЗКО, Управление юстиции ЗКО, Специализированный административный суд г Уральска, , Городской суд № 2

 

Филология
Дек. К.Т.Утегенова

Шетел тілдерін оқытудың теориясы мен практикасы
Мең.А.Г.Абуханова

5В011900 Шетел тілі: екі шетел тілі
«Білім» бағытында дайындау

Қала мектептері ,, ШГЭН, КТЛ, Областная санаторная школа им М Утемисова, Педагогический колледж им Ж.Досмухамедова, Уральский гуманитарно-технический колледж, ПЛ №2, ПЛ №5, Колледж экономики и информационных технологий, БҚО тілдерді дамыту басқармасы

12.02.09-12.02.14
08.09.09-08.09.12
12.02.09-12.02.14
18.01.11-18.01.15

Жалпы тіл білімі және аударма
Мең. Н.А.Выдрина

5В020700 Аударма ісі
«Гуманитарлық ғылымдар» бағытында дайындау

Управление юстиции ЗКО, КПО б.в.
ТОО «Ветер странствии», «Фантазии трэвэл» Туристік агенттігі, «Круиз» туристік агенттігі, ТОО «Park Hotel», «West-Travel» туристік агенттігі, «АЗИЯ TRAVEL» туристік фирмасы, «Онур Трэвэл» туристік фирмасы, «Tropicana Tour» туристік фирмасы, «Панорама» туристік фирмасы, ИП «Мир путешествий», Туристическая фирма ″Аска тур″, БҚО тілдерді дамыту басқармасы

үздіксіз
26.10.10-26.10.13
30.09.10-30.09.15
09.01.12-09.01.13
26.03.09-26.03.14
17.03.09-17.03.14
17.03.09-17.03.14
25.03.09-25.03.14
20.05.09-20.05.14
20.01.09-20.01.14
19.02.09-19.02.12
29.09.10-29.09.15

5В011800 Орыс тілі мен әдебиеті
«Білім» бағытында дайындау

Қала мектептері ,, ШГЭН, КТЛ, Областная санаторная школа им М Утемисова, Педагогический колледж им Ж.Досмухамедова, К.Думбаев ат.Атырау гум.колледж

12.02.09-12.02.14
08.09.09-08.09.12
12.02.09-12.02.14
18.01.11-18.01.15

5В020500 Филология орыс
«Гуманитарлық ғылымдар» бағытында дайындау

Қала мектептері ,, ШГЭН, КТЛ, Областная санаторная школа им М Утемисова, Педагогический колледж им Ж.Досмухамедова, Уральский гуманитарно-технический колледж, К.Думбаев ат.Атырау гум.колледж

12.02.09-12.02.14
08.09.09-08.09.12
12.02.09-12.02.14
18.01.11-18.01.15

 

5В012200 Орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті
«Білім» бағытында дайындау

ОСШИОД №11им. С. Сейфуллина

18.01.11-18.01.15

Қазақ филологиясы
Мең. А.И.Мамыров

 

 

 

 

 

 

 

 

5В011700 Қазақ тілі мен әдебиеті
«Білім» бағытында дайындау

Қала мектептері ,, ШГЭН, КТЛ, Областная санаторная школа им М Утемисова, Педагогический колледж им Ж.Досмухамедова, Уральский гуманитарно-технический колледж, К.Думбаев ат.Атырау гум.колледж

12.02.09-12.02.14
08.09.09-08.09.12
12.02.09-12.02.14
18.01.11-18.01.15

Филология: қазақ тілі«Гуманитарлық ғылымдар» бағытында дайындау

Қала мектептері ,, ШГЭН, КТЛ, Областная санаторная школа им М Утемисова, Педагогический колледж им Ж.Досмухамедова, Уральский гуманитарно-технический колледж, К.Думбаев ат.Атырау гум.колледж

12.02.09-12.02.14
08.09.09-08.09.12
12.02.09-12.02.14
18.01.11-18.01.15

5В012100 Қазақ тілінде оқытпайтын мектептердегі қазақ тілі мен әдебиеті
«Білім» бағытында дайындау

Қала мектептері ,, ШГЭН, КТЛ, Областная санаторная школа им М Утемисова, Педагогический колледж им Ж.Досмухамедова, Уральский гуманитарно-технический колледж, ПЛ №2, ПЛ №5, КМҚК К.Думбаев ат.Атырау гум.колледж

12.02.09-12.02.14
08.09.09-08.09.12
12.02.09-12.02.14
18.01.11-18.01.15

 

 

Университет колледжі
Директор Т.Н.Тулеушов

 

0106000 Бейнелеу өнері және сызу

Қала мектептері, Манғыстау өнер колледж, С.Ғумаров атындағы балалар көркем сурет мектебі

14.02.11-14.02.16
14.02.11-14.02.16

1305000 Ақпараттық жүйелер (қолдану аймақтары бойынша)

БҚМУ-IT –отдел, ТОО «РТП Алгоритм», Колледж экономики и информационных технологий

07.01.09-07.01.12
5.06.09-5.06.14

Физика

Қала мектептері

 

Математика

Қала мектептері

 

FaLang translation system by Faboba